2010: projekt Wymiana/ Oбмін

Jesteśmy otwartą, nieformalną grupą o nazwie Rozśpiewania Warszawskie, której skład, z definicji, bezustannie się zmienia. Tego lata, w ośmioosobowym kobiecym trzonie naszej grupy zrealizowałyśmy projekt Wymiana/Oбмін skierowany do Ukrainek mieszkających i pracujących w Warszawie.

Od 25 lipca do 29 sierpnia w każdą niedzielę spotykałyśmy się w Centrum Powitania aby wspólnie w towarzystwie ukraińsko-polskim śpiewać tradycyjne (i nie tylko!) pieśni ukraińskie.
Projekt stworzyłyśmy z myślą o spotkaniu nas - zainteresowanych kulturą i pieśniami z Ukrainy - i tych, którzy/które! znają tę tradycję lepiej. Dla wszystkich z nas śpiew jest pasją, przyjemnością i wyjątkowym sposobem komunikacji... Chciałyśmy się spotkać, aby stworzyć przestrzeń do wspólnego śpiewania, "wymieniania się" pieśniami a przy tym wzajemnego poznawania się w gronie polsko-ukraińskim. 
Projekt nazwałyśmy "Wymianą", bo na niej właśnie opieramy nasze relacje :-)


W sierpniu wspólnie zaśpiewałyśmy nasze pieśni przy okazji Święta Niepodległości Ukrainy w Cerkwi przy ul. Miodowej w Warszawie oraz przy okazji nieformalnych obchodów tego święta, we wrześniu oficjalnie zamknęłyśmy letni projekt zapraszając wszystkich do Państwowego Muzeum Etnograficznego na spotkanie kończące projekt. 
Podczas projektu stworzyłyśmy dwujęzyczną publikację, w której zawarłyśmy część naszego wspólnego doświadczenia.


Choć formalnie zakończył się nasz wakacyjny projekt, nie jest to koniec "Wymiany/Oбмін". Wspólnie z Paniami, z którymi śpiewałyśmy przez wakacje, zastanawiamy się "co dalej"...

Osoby zainteresowane projektem i naszymi działaniami zapraszamy do kontaktu.
Osoby/instytucje, które chciałyby wesprzeć nasze działania, tez prosimy o kontakt :)
mail: projekt.wymiana@gmail.com
tel: +48 790 722 745

Projekt Wymiana/Oбмін zrealizowałyśmy wspólnie z Fundacją Forum Różnorodności w Centrum Powitania w Warszawie, ze środków Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy w ramach Studenckiego Projektu Społecznego.